O poczęciu in vitro

Martinus odpowiada na pytania

PDF

Jak może dojść do poczęcia in vitro lub zapłodnienia w wyniku inseminacji, bez współżycia między dwiema osobami płci przeciwnej?

Każdy normalny proces życiowy przebiega w tak bogatej pełni, że jego misja może zakończyć się sukcesem, nawet jeśli nie występują wszystkie ku temu korzystne warunki zewnętrzne. Wiadomo, że głównym warunkiem zapłodnienia jest wprowadzenie męskiego nasienia do żeńskiego narządu płciowego. Wraz z wytryskiem nasienia z męskiego narządu płciowego, nawet gdy odbywa się to nienaturalnie, bez współżycia z partnerką, zostaje wyzwolona fala energii takiej samej, jaka jest w kosmicznej sferze błogości w świecie duchowym. Fala tej energii może być tak duża, że spowoduje przyciągnięcie aury mającej zamiar inkarnować istoty. Powiązanie tej fali energii z męskim nasieniem istnieje przez określony czas, to znaczy tak długo, jak sperma jest utrzymywana przy życiu. Umożliwia to poczęcie pozaustrojowe, a także poczęcie w wyniku sztucznego wprowadzenia tego nasienia do żeńskich narządów płciowych zwanego inseminacją. Zapłodniona komórka jajowa może zagnieździć się w macicy, czyli spowodować zajście w ciążę. Duchowa moc twórcza inkarnującej istoty razem z naturalną organiczną mocą twórczą w łonie matki przyczynią się do tworzenia i rozwoju płodu.

Należy jednak dodać, że tego rodzaju poczęcie stanowi wyjątek od normy i obciążone jest obniżeniem płodności u potomstwa, które przyszło na świat w taki sposób. Unikając naturalnego stosunku płciowego i wynikającego z niego męskiego i żeńskiego szczytowania wyzwalającego falę energii błogości, przeciwdziała się samu źródłu życia. Dlatego nie należy uważać, że sztuczne zapłodnienie będzie metodą równie dobrą jak naturalna i stosowaną w przyszłości powszechnie. Sztuczne zapłodnienie może mieć uzasadnienie w przypadku, gdy przyszły rodzic czy przyszli rodzice bardzo chcieliby mieć dziecko, ale nie jest to możliwe. Powodem może być jakaś wada, niepełnosprawność albo inna okoliczność uniemożliwiająca naturalną brzemienność. Możliwość sztucznego zapłodnienia, w tym także zapłodnienia in vitro, jest dobrem otwierającym możliwość zostania rodzicem albo rodzicami upragnionego dziecka. Tylko w takich przypadkach nie nastąpi naruszenie prawa życia.

Tytuł oryginału: „ Hvordan kan en kunstig befrugtning… Spørgsmål nr 21”. Publikacja w biuletynie „Kontaktbrev”. © Martinus Institut 1981. Przekład: Tadeusz Hynek. Korekta: Anna Popis-Witkowska.