O zdrowiu w następnej inkarnacji

Martinus odpowiada na pytania

PDF

Jaki wpływ wywierają choroby na zdrowie organizmu w następnej inkarnacji?

Chciałbym powiedzieć parę słów o skutkach chorób dla stanu zdrowia człowieka w następnych wcieleniach. Prawdą jest, że substancje toksyczne – jak alkohol, nikotyna, morfina i szereg innych tym podobnych – mają bardzo silny negatywny wpływ na duchową strukturę człowieka. Powodują one osłabienie ciał duchowych. Wraz z osłabieniem ciał duchowych oraz ich narządów ulegają pogorszeniu zdolności umysłowe. Uleganie nałogom w najgorszym przypadku może doprowadzić do zapaści psychiki i niesprawności fizycznej. Duchowa struktura człowieka zawiera organy odpowiedzialne za przenoszenie z wcielenia na wcielenie zdolności fizycznych i psychicznych. Z powodu destruktywnego wpływu substancji trujących na organy duchowe i ich złego stanu następuje pogorszenie tego procesu. Człowiek, który zrujnował swoją kondycję psychiczną i fizyczną, może urodzić się chory czy niepełnosprawny fizycznie lub umysłowo. Będzie w swoim następnym życiu upośledzony, będzie w takim lub innym stopniu kaleką.

Zwykłe choroby nie niszczą organów duchowych i nie pogarszają stanu zdrowia w następnym wcieleniu. Człowiek ten może więc narodzić się zdrowy i wolny od jakichkolwiek niedomagań i chorób, jakie dotknęły go w obecnym życiu. Zgon uwalnia człowieka od zniszczonego, bezużytecznego ciała. Zacznie on swoje następne życie ciesząc się zdrowym i sprawnym organizmem. Jednak jeśli przyjmie styl życia, który był przyczyną chorób w poprzednim wcieleniu, choroby, na jakie cierpiał, bardzo szybko powrócą.

Nic nie zwalnia z obowiązku nieustannego dbania o zdrowie podczas obecnego życia. Modlitwa jest tutaj bardzo pomocna. Nawet jeśli nie da się całkowicie wyzdrowieć, to dzięki modlitwie będzie możliwe uzyskanie spokoju ducha i mocy duchowej niezbędnych, aby zachować ogólną radość życia. Jest takie powiedzenie: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Faktycznie zasada ta działa też w drugą stronę, bo pogodne nastawienie do życia jest jednym z najważniejszych czynników w leczeniu i profilaktyce.

Tak więc modlitwa jest szczególnie potrzebna. Modlitwa jest największą białą magią, jaka istnieje. Modlitwy są wysłuchiwane przez boskie istoty ze świata duchowego. Istoty te mają wpływ na ludzi, przesyłając im pozytywną, uzdrawiającą energię. Energia ta daje ludziom siłę do walki z chorobami, a może w niektórych przypadkach przyczynić się do całkowitego cudownego uzdrowienia.

Tytuł oryginału: „Sygdommes indflydelse på en ny inkarnation”. Na podstawie odpowiedzi udzielonej w 1940 r. Publikacja w biuletynie „Kosmos” 4/2018. © Martinus Institut 1981. Przekład: Tadeusz Hynek. Korekta: Anna Popis-Witkowska.